Kosova’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.

Türkçe eğitimin de yapıldığı Musa Zajmi İlköğretim Okulu’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.

Musa Zajmi İlköğretim Okulu öğretmeni Filiz Sllamniku’nun organizasyonuyla düzenlenen “24 Kasım” etkinliğinde öğrencilerin, öğretmenlerine yazdıkları şiirler okundu, şarkılar söylendi, resimler yapıldı. Öğrenciler, öğretmenlerine teşekkür amacıyla hediyeler takdim ettiler.

Öğretmenliğin en kutsal meslek olduğu vurgulanan etkinliğin sonunda pasta kesildi.

Gilan Belediye Başkanı Dr. Kadir Hüseyin de öğretmenleri bu anlamlı günde unutmayarak ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Hüseyin, tüm öğretmenlerin gününü kutlarken, okulun öğretmenleri de kendilerini unutmadığı için Hüseyin’e teşekkür ettiler.

Türkçe eğitimin de yapıldığı Priştine’deki Elena Gjika İlköğretim Okulu’na 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.

Bu anlamlı günde okulu ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan, ardından da İçişleri Bakan Yardımcısı Yıldıray Bayram ve KDTP Şubesi Başkanı Ferdi Mazrek ile Kadın Kolları Başkanı Meral Türbedar ziyaret etti.
Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan, okulun müdür yardımcısı ve öğretmenlerle bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Daha sonra Türkçe eğitim gören ilköğretim öğrencilerini ziyaret etti. Geleceğin gençlerin elinde olduğuna ve öğrencilerin derslerinde başarılı olmalarının önemine vurgu yaptı.
Turan, göstermiş oldukları misafirperverlik ve sıcak sohbetlerinden dolayı öğretmenlere ve Müdür Yardımcısı Agnesa Raşit Globoder’e teşekkür etti.


İçişleri Bakan Yardımcısı Yıldıray Bayram da ziyareti kapsamında, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “bugün, Göstermiş olduğunuz inanç ve kararlılıkla toplumumuza kazandırmış olduğunuz onlarca,yüzlerce, kaliteli birey sizlerin mutfağından geçmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktasınız. Her sabah, işe değil de okula giden başka bir meslek gurubu olmaması, sizleri ne denli yegâne ve kutsall bir mesleğe sahip olduğunuzun göstergesi olsa gerek. Çağdaşlık yolunda yapmış olduğunuz çalışmalarınızın devamını diler, en kalben duygularla öğretmenler gününüzü kutlarım” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Kosova Başbakanı Hoti: 2021’de işletmelere 182 milyon avro yardım yapılacak

Sonraki Haber

Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer’e girdi