Kosova Başbakanı Avdullah Hoti, Ulusal Ekonomi ve Yatırım Konseyi ile video konferans yoluyla düzenlediği  toplantıda, 2021  yılı için 182 milyon Euro tutarında yeni bir ekonomik iyileşme paketi  hakkında mutabık olunmasını istedi. Hoti,  önümüzdeki yılın başlarında yeni mali yılda yeni vergi paketine yönelik reformlar konusunda da görüş bildirilmesini talep etti.

Başbakan Hoti, hükümetin faaliyetlerini birbirine bağlayan ve özel sektörün zorluklarını ele alan Kosova Ekonomi ve Yatırım Ulusal Konseyi üyeleriyle yaptığı görüşmede, COVİD-19 salgınıyla ilgili zorlu duruma rağmen Hükümetin çoğu işletmenin işleyişini sağladığını vurguladı.

Başbakan Hoti, Ekim ayında 87 milyon Euro’nun işletmelere  tahsis edildiğini ve bu rakamdan  60 milyon Euro’nun, pazarda kalmalarına yardımcı olmak için iş dünyasına tahsis edildiğini hatırlattı.

Ayrıca vatandaşların Trust olarak bilinen Emeklilik Fonu’ndan   yüzde 10’luk payın  çekilmesini sağlayan ekonomik iyileşme paketi, yeterli çoğunluğun olmadığı 7  girişiminden sonra bile Kosova Meclisi’nden henüz geçmedi.

Kaynak: Kosovaport.com

Önceki Haber

Uluslararası Göç Örgütü toplantısında Kovid-19 aşısını bulan Türk doktorlar örnek gösterildi

Sonraki Haber

Kosova’da Öğretmenler Günü kutlandı