Kosova’da Meclis Genel Kurul oturumunda vekiller birbirine girdi. LDK ve Vetevendosje milletvekilleri arasında kavgaya varan tartışma, Vetevendosje Milletvekili Saranda Bogujevci’nin konuşması sırasında yaşandı.

Meclis Genel Kurul oturumunda görüşülen kayıp kişiler konusu, iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında tansiyonun yükselmesine neden oldu.

Başbakan Yardımcısı Dirton Selmanaj’ın kayıp kişiler konusunda yaptığı konuşmanın ardından, Vetevendosje Milletvekillerinin, “sizin bu konuda konuşmaya hakkınız yok” tepkisi salonda tansiyonun yükselmesine neden oldu.

Selmanaj’ın ardından kürsüye çıkan  Vetevendosje Milletvekili Saranda Bogujevci’nin konuşması sırasında, LDK Milletvekili Arben Gashi ve Vetevendosje Milletvekili Mimoza Kusari Lila arasında sözlü tartışma sürdü. Bu sırada, Meclis Başkan Vekili Arberie Nagavci milletvekillerini sakinleştirmeye çalıştı vakat ortalık bir anda karıştı.

LDK ve Veteveondosje vekilleri bu sırada kavga etmeye başladı. Meclis Başkan Vekili Arberie Nagavci bunun üzerine oturuma ara verdi.

Kosovaport

Önceki Haber

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve UNİCEF arasında iş birliği anlaşması

Sonraki Haber

Kosova’da vaka sayısı 32 bini geçti