Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan ve UNICEF Kosova Ofisi Direktörü Murat Şahin, gençlere staj imkanı sağlayacak bir işbirliği anlaşmasına imza attılar.

Bölgesel Kalkınma Bakanlığı, UNICEF ile birlikte gençlerin güçlendirilmesine ilişkin bir staj programı oluşturmak için ilk adımı attı.

Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan, Bakanlığın Kosova’daki UNICEF ofisi ile Kosova’nın kalkınma bölgelerindeki gençlerin mezun olduktan sonra iş hayatına daha kolay uyum sağlamaları için “Staj Programı” ile güçlendirilmelerine yönelik işbirliğine hazır olduğunu ifade etti.

Kosova Unicef Ofisi Direktörü Murat Şahin ise UNICEF’in UPSHIFT, StartUP, Podium, Ponder gibi çeşitli programlarıyla gençlerin güçlenmesini desteklediği için UNICEF’in Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ile özel işletmelerde çeşitli uygulamalar yoluyla iş dünyasını hedefleyen gençler için en iyi uygulamaları yaratma konusunda işbirliğinin sağlamasının da önemli olduğununun vurgusunu yaptı.

Toplantıda, Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ve UNICEF yetkilileri tarafından işbirliğinin somutlaştırılmasına yönelik eylem planının da hazırlanacağı ifade edildi.

Kosovaport

Önceki Haber

Fatih Karagümrük’ün Slovak futbolcusu Sabo: Hedefimiz Avrupa kupalarına katılmak

Sonraki Haber

Kosova’da milletvekilleri birbirine girdi