Kosova’nın mevcut Başbakan Avdullah Hoti, Eğitim Sendikaları Birliği yetkilileri ile birlikte, ek ödeme ve toplu sözleşmenin imzalanmasına yönelik basın toplantısı düzenledi.

Mevcut Başbakan Avdullah Hoti, Eğitim Sendikaları Birliği yetkilileri ile birlikte, ek ödeme ve toplu sözleşmenin imzalanmasına yönelik düzenlediği basın toplantısında, talepler konusuda uzun süredir istişarelerin yürütüldüğünü ve anlaşmaya varıldığını söyledi.

Hoti, eğitimcilere 100’er Euro ek ödeme yapılması ve toplu sözleşme ile birlikte 2023 yılından sonra 13. maaş verilmesi konusunda uzlaşıya varıldığını kaydetti. Hoti, “Tüm sorunları ele aldığımıza sevindim. Pandemi nedeniyle artan çalışma saatleri nedeniyle öğretmenlere Şubat ve Mart aylarında iki ek ödeme yapılması konusunda uzlaştık” dedi.

Mevcut Eğitim Bakanı Rame Likaj ise, bütçeye etkisi nedeniyle toplu sözleşmenin 2023 yılında uygulamaya gireceğini kaydetti.

Diğer taraftan Eğitim Sendikaları Birliği Başkanı Rrahman Jasharaj, eğitimcilerin taleplerinin karşılanması konusunda Hoti’ye teşekkür ederek, “ek ödeme konsunda imkansızı başardık. Toplu sözleşme konusunda da Eğitim Bakanlığı ile anlaşmaya vardığımıza memnunum. Toplu sözleşme, eğitime yeni bir soluk getirecek” ifadelerine yer verdi.

Kosovaport

Önceki Haber

Çavuşoğlu, AP Milletvekili Küçük’le görüştü

Sonraki Haber

Aerodrom Belediyesi 2.5 milyon euro değerinde golf sahası inşa edilecek