SDK.mk’nın haberine göre Aerodrom Belediyesi 2.5 milyon euro değerinde golf sahası inşa edecek.

Habere göre “Avrupa bayrağına sahip ilk belediye olan Aerodrom” projesi kapsamında, Aerodrom Belediyesinin kırsal kesimi olan Lisice köyünde golf sahaları inşa edilecek. 15 hektarlık alanda inşa edilecek sahaların toplam maliyetinin 2.5 milyon euro olması planlanıyor.

Aerodrom Belediyesi, Golf Federasyonunun uzun zamandır talep ettiği bu projenin iki yıl içinde gerçekleştirileceğini, yani 2023 yılında Üsküp ve ülkenin ilk kez bir golf kompleksi kazanacağını duyurdu.

Aerodrom Belediye Başkanı Zlatko Marin’in Özel Kalem Müdürü Aleksandar Georgievski yaptığı açıklamada, “Şimdiye kadar kaçak depolama alanı olarak kullanılmış uygun bir alan ve arazi bulmayı başardık. Bu alan bu tür sahalar için uygundur. Alanı yeşillendireceğiz, gelecekte binalar için bir inşaat arsasına dönüşme şansı olmayacak ve aynı zamanda bu sporu düzenleyip geliştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Georgievski, söz konusu proje için fonların bir kısmının Avrupa Birliği aracılığıyla kırsal turizm için hibe ile sağlanacak, diğer kısmı ise yerli firmalardan talep edileceğini söyledi.

Önceki Haber

Kosova’da eğitimcilere ek ödeme kesinleşti

Sonraki Haber

İsrail güçleri Batı Şeria’daki gösteriler sırasında 5 Filistinliyi yaraladı