Kosova Belediyeler Birliği Başkanı Sazan İbrahimi, Kosova Sağlık Bakanı Arben Vitia ile görüşme zamanının geldiğini söyledi.

İbrahimi, Covid-19 vaka sayısının  azalmasıyla birlikte, sokağa çıkma yasağının kaldırılması gibi önlemlerin hafifletilmesinin gerekli olduğu görüşüldüğünü savundu.

“Kosova  Belediye Başkanları ve Sağlık Bakanı Vitia ile belediye başkanlarıyla tekrar görüşülmesi, önlemlerin ne kadar etkili olduğunun gözden geçirilmesi ve analiz edilmesi, ayrıca,  olasılıklara bakılması zamanının geldiğini düşünüyoruz” şeklinde açıklama yapan  İbrahimi, Sağlık Bakanlığı ile yapılan son görüşmede, belediye başkanlarının sokağa çıkma yasağının herhangi bir etkisi olmadığını savunduklarını söyledi.

Sazan İbrahimi, belediye başkanları ve Sağlık Bakanlığı’nın Covid karşıtı tedbirlerin değişikliğini görüşmeye hazır olduğunu ifade ederek, “belediye Başkanları, tedbirlerin gözden geçirilmesi için her an hazırız. Sağlık Bakanı Vitia’nın,  Kosova vatandaşlarının yararına olduğu için tedbirlerin gözden geçirilmesi davetine yanıt vereceğini umuyoruz ” ifadelerini kullandı.

Kosova Belediyeler Birliği  Başkanı İbrahimi, Kosova belediye başkanlarının halk sağlığı yanı sıra ekonominin de önemli olduğuna dikkat çekmekteler.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Bulgaristan’da aşılama sürecinin beşinci aşaması başlıyor

Sonraki Haber

Boşnak belediye başkanından El-Aksa tepkisi: “Bu eylemler bana ülkemize ve halkımıza yönelik terörü hatırlatıyor”