Kosova polisi, İsrail maçına yönelik ek önlemler aldı

Kosova Polisi, Kosova Futbol Federasyonu ve diğer kurumlarla  işbirliği içinde, yarın akşam Kosova ile İsrail arasında oynanacak maça ilişkin ek güvenlik önlemleri içeren talimatını hazırladı.

Polisin yaptığı yazılı açıklamada, Pazar günü maç öncesi, maç sırasında ve sonrasında genel güvenlik önlemlerinin alınacağı, bu önlemlerin  artırılacağı, olumsuz olaylar ve olası suç teşkil eden fiili olguların  önlenmesi ve bunlarla mücadele edileceği ve  kalabalıkların kontrolü sağlanacağı belirtildi.

Ayrıca polis, stadyumda piroteknik materyaller,  cam şişeler, plastik şişeler, alkollü içecekler ve narkotik maddeler, her türlü yiyecek, şemsiye, ateşli silahlar, soğuk silahlar veya kullanılabilecek diğer araçların kullanılmasına izin verilmeyeceğini duyurdu. Silahlar, ağır nesneler, profesyonel kameralar ve “her türlü ırkçı, yabancı düşmanı, siyasi ve dini tanıtım malzemesinin stadyumun içine  sokulmasına izin verilmeyecek.

Almanya’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri çerçevesinde oynanacak maç  12 kasım 2023 akşamında saat 20:45’te Priştine “Fadil Vokrri” stadyumunda başlayacak.

Kosovaport

Read Previous

Kırcaali Belediyesi’nin Yılın Sporcusu Ödülleri için oylama başladı

Read Next

Kosovalı futbolcu Muriçi’den “İsrail” tepkisi