Muhalefet partilerden Kosova demokratik Partisi (PDK) Genel başkan Vekili Enver Hoxhaj, dönemin ABD Başkan Yardımcısı  Joe Biden’in, Lahey Uluslararası savaş Suçları Kosova Özel Mahkemesi’nin kurulması için Kosova Meclisi’nde evet oyu  kullanılması yönünde  mektup gönderdiğini kamuoyu ile paylaştı.

Hoxhaj, ABD’nin dönemin Başkan Yardımcısı  Joe Biden’den Özel Mahkeme’nin oylanması gerektiğine dair mektup aldıklarını söyledi.

Hoxhaj, katıldığı televizyon programında,  o dönem Başkan Yardımcısı Biden’in , Kosova’ya bir mektup gönderdiğini belirterek,  “ dilerseniz yarın bu mektubu yayınlarız” dedi.

“Biden bu mektubu o dönem Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga ve Başbakan Hashim Thaçi’ye gönderdi” şeklinde açıklama yapan PDK Başkanı Vekili  Hoxhaj, o sırada siyasi ortakların büyük bir talebinin Özel Mahkeme’nin oylanmasından yana  olduğunu söyledi.

Hoxhaj, 2020’de Özel Mahkeme’nin dondurulması konusunda sisin yükseltilmesinin doğru olmadığını,  bu sürecin  uluslararası toplum tarafından 2015’ten önce bile başlatıldığını hatırlattı.

Kosovaport

Önceki Haber

Son 24 saatte maske kullanmayan 572 kişiye ceza kesildi

Sonraki Haber

Google Pay resmen Bulgaristan pazarına girdi