Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Sanayi, Girişimcilik ve Ticaret Bakanı Rozeta Hajdari ile birlikte, Ankara temaslarında Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve ATO üyelerini ziyarette bulundu.

Kosova heyeti ile birlikte Kosova-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Zafer Işık ile Bursa AK Parti Milletvekili Refik Özen ve iş insanı Hıvzi Kuruşa’da görüşmede yer aldı.

ATO Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası, iş dünyası ve ATO’nun son faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
Bakan Damka, Kosova iş dünyası ve Ankara iş dünyası arasında işbirliğinin artmasının önemini, özellikle madencilik ve savunma sanayilerinde yapılabilecek atılımların göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguladı. Bakan Rozeta Hajdari de işbirliği, yatırımlar ve Kosova’nın ticari durumu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Görüşme, karşılıklı işbirliğinin devamlılığı ve iki ülkenin ticaret hacmini arttırmaya yönelik çalışmalar ile yatırımlar konularında yapılan konuşmalar ile son buldu.

Balkan kökenlilerin birlik ve dayanışması temini için kurulan BİSAV Balkan Göçmenleri İktisadi Araştırma ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı yemeğine de katılan Bakan Fikrim Damka ve Bakan Rozeta Hajdari, Vakıf Başkan Vekili Hıvzi Kuruşa, Bisav Eğitim ve Gençler sorumlusu aynı zamanda TOKOB Onursal Başkanı Faridin Kala, TOKOB Genel Başkanı Gani Şekerci ve öğrencilerle biraraya gelerek fikir teatisinde bulundu.

Kosovaport

Önceki Haber

TBMM Başkanı Şentop, Sırbistan Kültür ve Enformasyon Bakanı Gojkovic ile görüştü

Sonraki Haber

Djukanovic: Hırvatistan ile sınır anlaşmazlığını medeni bir şekilde çözeceğiz