Kosova Demokratik Partisi İstanbul’daki Teror Saldırısını Kınadı

İstanbul Sultanahmet meydanında yapılan terör saldırısında hayatını kaybedenlerin anısına Priştine’den gece saatlerde mumlar yakıldı.

Kosova’yı da derinden sarsan olay nedeniyle  Hashim Thaçi’nin başında bulunduğu Kosova Demokratik Partisi (PDK)  Gençlik Kolları üyeleri  ellerinde mumlar ile Türkiye  ile dayanışma içinde olduğunu göstermek için bir araya geldi.

Priştine’nin merkezindeki  Ulusal Tiyatro binası merdivenlerinde mum yakan PDK’lılar, terör saldırısında hayatını kaybeden ailelerinin yanında olduğu mesajını verdi.

Olayı kınayan PDK Gençlik Kolları Başkanı Triumf Sadikaj yaptığı açıklamada, masum insanların ölümüne neden olan ve hedeflerine gerçekleştirmek için araç seçmeyen  bu korkunç terör saldırısının, uygar dünya için kabul edilemez olduğunu belirtti.

Sadikaj, “ biz PDK’lı gençler, acımasızlığını sergileyen  terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerinin acılarını paylaşıyoruz. Şiddet ve terörün uygar ve demokratik dünyada  geleceği yoktur.Aşırıcılık ve terör bizim için kabul edilemezdir. Dolayısiyle İstanbul’daki  terör saldırısının kurbanlarıyla dayanışma içinde olduğumuzu   ifade etmekteyiz” şeklinde açıklama yaptı.

Kaynak: Kosovahaber

Read Previous

Charlie Hebdo’dan Skandal Aylan Kurdi Karikatürü

Read Next

Türk Milli Birlik Hareketi: “ Üsküp Bugün de Türklerin Vatanıdır”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *