Kosova Başbakanı Kurti, yılın ilk görüşmesini Büyükelçi Angılı ile gerçekleştirdi

Kosova Başbakanı Albin Kurti, yılın ilk görüşmesini, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç Angılı ile gerçekleştirdi.

Büyükelçi Angılı, görüşmede, Başbakan Kurti’yi vize serbestisi kararının uygulanmaya başlaması  nedeniyle tebrik etti.

Kosova Başbakanlığı Ofisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kurti ile Angılı, 2023 yılı boyunca iki ülke arasında  başarıyla gerçekleştirilen  işbirliğin  2024 yılında da devam etmesi konusunda  kararlı olduklarını ifade ederek, ortaklık planlarını ele aldıkları kaydedildi.

“Başbakan Kurti ve Büyükelçi Angılı bu yılın ilk görüşmesinde karşılıklı  olarak birbirilerine yeni 2024yılını kutladı. 2023 yılı boyunca özellikle savunma, güvenlik ve ekonomi alanında işbirliğini değerlendirdi, iki ülke arasında  2024’ün plan ve hedeflerini ele aldı” ifadelerine yer veilen açıklamada, yeni girdiğimiz yılda  iki ülke arasındaki ortaklığın önemine vurgu yapıldığına işaret edildi.

Büyükelçi Angılı’nın 1 Ocak’ta yürürlüğe giren vize serbestisi nedeniyle Başbakan Kurti ve Kosova halkını tebrik ettiği belirtilen açıklamada,  “Başbakan Kurti, tebrikleri için kendisine teşekkür etti ve Türkiye’nin Kosova devletine ve halkına sürekli desteğinden ve Kosova-Türkiye ikili ilişkilerini daha da derinleştirme ve genişletme yönündeki istek ve iradesinden dolayı şükranlarını dile getirdi.” denildi.

Kaynak: Kosovaport

Read Previous

K. Makedonya’da körlerin yalnızca yüzde 10’u Braille alfabesini biliyor

Read Next

Bosna Hersek Anayasa Mahkemesi’nde Sırp hakim kalmadı