Kosova Başbakanı Albin Kurti, Dışişleri Bakanı Donika Gervalla, İçişleri Bakanı Xhelal Sveçla, Sağlık Bakanı Arben Vitia ve Cumhurbaşkanlığı Kabina Şefi Blerim Vela ile birlikte, Hırvatistan’da meydana gelen kazada yaralanan Kosovalıları Slavonski Brod bölge hastanesinde ziyaret etti.

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkoviç’in eşliğinde hastaneye giden Başbakan Albin Kurti, yaralıların durumu hakkında bilgi aldı.

Hastane ziyareti ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Kurti, “Öncelikle bugün bu korkunç kazada hayatını kaybeden 10 yolcunun ailelerine ve tüm yakınlarına başsağlığı dilemek istiyorum. Ayrıca, kazada yaralananlara acil şifalar dilerim. Bugün halkımız için zor ve acı bir gün. Bu vesileyle, göstermiş olduğu işbirliği için Hırvatistan Başbakanı ve yaralılara sunmuş oldukları hizmet için hastane yönetimi ile sağlık çalışanlarına teşekkür ederim. Hükümetimizin üç bakanıyla birlikte yaşanan bu felaketten kurtulan yolcularıızın yanında olmak adına buradayız. Ülkemizin yüzbinlerce vatandaşı yaz aylarında tatil için memleketlerine dönüyor ve devletimiz, ekonomimiz ve refahımız onlara bağlı. Bu felaket bizim için çok ağır. Tüm yaralılarımızı tek tek ziyaret ederek durumları hakkında bilgi aldım. Bu trajediyi dayanışma içinde atlatacığımıza inanıyorum” dedi.

Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkoviç de, hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına başsağlığı dileyerek, Kurti bu kısa sürede Hırvatistan’a gitmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Plenkoviç, yaralıların büyük bir bölümünün hayati tehlikesi bulunmadığını ve durumlarının stabil olduğunu da sözlerine ekledi.

Kaynak: Kosovaport

Önceki Haber

Bosna Hersek’te 455. Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları yapıldı

Sonraki Haber

Srebrenitsa Anma Merkezi’nden soykırımı inkar yasasına destek