Kosova-Arnavutluk ortak Bakanlar Kurulu toplantısında 9 anlaşma imzalandı

Bu yıl beşinci kez düzenenlenen Kosova-Arnavutluk ortak Bakanlar Kurulu toplantısı ardından iki ülke Başbakanları kameralar karşısına çıktı.

Başbakan Ramush Haradinaj, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile düzenlediği basın toplantısında, iki ülke ortak bakanlar kurulu toplantısının başarılı bir şekilde tamamlandığını söyledi. Ortak piyasa ekonomisi için doğru yolda olduklarını ifade eden Başbakan Haradinaj, “Toplantı kapsamında, 9 anlaşma ve protokole imza attık. Bugünkü toplantı, bundan sonra nasıl ilerleyeceğimize yönelik analitik bir çalışmayı teşkil etti. Ortak bir piyasa ekonomisi için doğru yolda olduğumuza inanıyorum” dedi.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama da, “iki ülke bakanlar kurulu toplantıları kapsamında bugünkü toplantı somut sonuçları olan bir toplantıydı. Çünkü, başladığımız süreçlerin uygulama aşamasına yaklaştık. Artık iki ülke arasında tüm bariyerler kalkacak. Gümrük noktalarında tek tarafın kimliği yeterli olacak. Kosova, Ocak ayı itibariyle Durs şehrine transit geçiş hakkına sahip olacak” ifadelerine yer verdi.

Read Previous

Akaryakıta büyük indirim

Read Next

Vrapçişte’de Türk gençlerini darp eden polislere tepkiler büyüyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *