Kuzey Makedonya Sağlık Bakanı Venko Filipçe, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili ülkedeki son gelişmeleri paylaştığı basın toplantısı düzenledi.

Sağlık Bakanı Venko Filipçe sabah saatlerinde açıklanan son 24 saatlik rakamları açıkladı ve yüksek riskli gruplar ve kreş çalışanlarının taramasının devam ettiğini söyledi.

Filipçe, koronavirüs ile mücadelede çalışan sağlık alanının içinden ve dışından olan kişilere iki aylığına %20 zamlı maaş verileceğini belirtti.

Koronavirüs ile mücadelede ilk savaşın kazanıldığını ancak savaşın bitmediğini vurgulayan Filipçe, virüs ile yaşamanın öğrenilmesi gerektiğini ifade etti.

Koronavirüsün yayılmasının en yaygın yolunun toplu buluşmalar, kutlamalar, bir araya gelmeler olduğunu kaydeden Filipçe, denetim yapan kurumlara kararlılık çağrısında bulundu.

Kuzey Makedonya hükümetinin aldığı kararla, bugünden itibaren yurtdışından dönen vatandaşaların 14 günlük devlet karantinasının ardından tekrardan ev karantinasında kalmasına gerek olmadığı açıklandı.

Önceki Haber

Balkan ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler

Sonraki Haber

YTB desteğiyle Hollanda’da Türk STK’ler engelli vatandaşların yüzünü güldürüyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three + twenty =