Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış hızının düşmeye devam ettiği Balkan ülkeleri, salgınla mücadele kapsamında aldığı tedbirleri kaldırmaya devam ediyor. 

Bosna Hersek’in futbol takımlarından Zrinjski bugün antrenmanlara başladı. Kulüpten yapılan açıklamada, sporcuların Kovid-19 testinin negatif çıktığı ve küçük gruplar halinde antrenman yapmaya başladıkları ifade edildi.

Katar’dan yola çıkan sağlık yardımının da gün içerisinde başkent Saraybosna’daki Uluslararası Havalimanı’na ulaşması bekleniyor.

Karadağ Sağlık Bakanı Kenan Hrapovic, Cenevre’de düzenlenen 73. Dünya Sağlık Asamblesi’nde yaptığı konuşmada, sağlık alanında yapılan yatırımların son derece önemli olduğunu belirtti.

Başkent Podgorica’daki havalimanı da yarın kısmi olarak faaliyete başlayacak. Havalimanı Müdürü Danilo Orlandic, havalimanının genel uçuşlara açılacağını duyurdu.

Slovenya hükümeti ise Hırvatistan ile sınırlarını açacağını duyurdu. Hükümetten yapılan açıklamada, iki ülkenin salgın durumu göz önünde bulundurularak sınırların açılmasına karar verildiği belirtilerek giriş ve çıkışlarda karantina uygulanmayacağı ifade edildi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic’in ev sahipliğinde ise Bulgaristan, Sırbistan ve Romanya, sınırların açılması ve salgın döneminde ekonominin korunmasını görüşmek üzere video konferans aracılığıyla toplantı düzenledi.

 

 

AA

Önceki Haber

TİKA’nın Kosova’daki özel eğitim seminerleri video konferans yöntemiyle başladı

Sonraki Haber

Koronavirüs ile mücadelede çalışanlara zamlı maaş

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen − 15 =