Köprü Gençlik Okulu Atölye Çalışmaları 11. Hafta Etkinlikleriyle Devam Etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) destekleriyle Köprü Derneği tarafından lise ve üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen “Köprü Gençlik Okulu (KGO) 2022” projesinde atölye çalışmaları 11. Haftasında da devam etti.

Köprü Derneği’nden konuyla ilgili yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

“24 Haziran tarihinde Edebiyat Atölyesi Sorumlusu Leyla Şerif Emin, atölyesinde radyocu, şair ve yazar Seyhan Yakupi Bağdat’ı konuk etti. Atölyede “Hitabet, sunum ve diksiyon” konusu anlatıldı.

25 Haziran tarihinde Medeniyet Atölyesi Sorumlusu Hüsrev Emin, atölyesinde Kalkandelen Üniversitesi Şarkiyat Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Baki’yi konuk etti. Atölyede “Üsküp’te Osmanlı Medeniyeti” konusu işlendi.

Güzel Sanatlar Atölyesi Sorumlusu Hafız Berru Emin, öğrencilerle beraber başkent Üsküp’te bulunan heykelleri gezerek “Heykellerin Tarihçesi” konusu üzerinde durdu.

Öğrenciler Elif Abdula ve Gülsüm Murtezan ise bu konuyla ilgili sunum gerçekleştirdi.

29 Haziran tarihinde Medya Okuryazarlığı Atölyesi Sorumlusu Seyyid Emin, “Medyanın Eğlence Yönü” ve “Başarı Yolculuğunda Vazgeçmemek” konularını işledi.

30 Haziran tarihinde Hukuk Atölyesi sorumlusu Medadin Limani, “Hukukun Temel Kavramları/Yargı Örgütü a.) İdari Yargı Organları” konusunu, Yüksek Lisans Mezunu Şadiye Bataşoska ise “Anayasa Mahkemesi ve İşlevi” konusunu anlattı.”

Read Previous

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani, Slovenya’da vize muafiyeti çağrısı yaptı

Read Next

“Evliya Çelebi’nin Atının Sırtında Zamanda Yolculuk “