Köprü Derneği Başkanı Emin, İstanbul ve Ankara’da ziyaretlerde bulundu

Köprü Kültür Sanat ve Eğitim Derneği Başkanı Hüsrev Emin, İstanbul ve Ankara’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, Ankara’da Türkiye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, TİKA Başkanı Serkan Kayalar, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik, YTB Başkan Yardımcısı Abdülhadi Turus ve İstanbul’da Üsküp Derneği Başkanı Naim Aras ile Rumeli Türkleri Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Melek Aras ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmelerde misafirlere 15 yerli eserden oluşan ve TİKA’nın destekleriyle hazırlanan “Çağdaş Makedonya Türk Yazarlar Seti” hediye edildi.

Köprü Derneği’nden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam ziyareti ile ilgili yapılan açıklamada, “Başkanımız Hüsrev Emin T.C. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sn. Dr. Serdar Çam’ı ziyaret etti. Görüşmede 2024 yılında yapılacak projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyaretin anısına kendilerine Divan Yayıncılık’tan neşredilen, 15 yerli eserden oluşan ve TİKA’nın destekleriyle hazırlanan “Çağdaş Makedonya Türk Yazarlar Seti” takdim edildi.” denildi.

TİKA Başkanı Serkan Kayalar ziyaretiyle ilgili ise, “Başkanımız Hüsrev Emin TİKA Başkanı Sn. Serkan Kayalar’ı ziyaret etti. Görüşmede 2024 yılında yapılacak projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyaretin anısına kendilerine Divan Yayıncılık’tan neşredilen, 15 yerli eserden oluşan ve TİKA’nın destekleriyle hazırlanan “Çağdaş Makedonya Türk Yazarlar Seti” takdim edildi.” ifadelerine yer verildi.

TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik ziyaretiyle ile ilgili, “Başkanımız Hüsrev Emin TİKA Başkan Yardımcısı Sn. Dr. Mahmut Çevik’i ziyaret etti. Görüşmede 2024 yılında yapılacak projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.” değerlendirmesinde bulunuldu.

YTB Başkan Yardımcısı Abdülhadi Turus ziyaretiyle ilgili de, “Başkanımız Hüsrev Emin YTB Başkan Yardımcısı Sn. Abdülhadi Turus’u ziyaret etti. Görüşmede 2024 yılında yapılacak projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.” denildi.

Üsküp Derneği ziyaretiyle ilgili ise şu açıklamalara yer verildi:

“Başkanımız Hüsrev Emin, İstanbul’daki kardeş derneğimiz Üsküp Derneği’ni ziyaret etti.

Başkanımız, Üsküp Derneği Başkanı Sn. Naim Aras, RUTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Melek Aras ve yönetim kurulu üyeleriyle verimli bir görüşme gerçekleştirdi ve farklı alanlarda yaptığımız çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretin anısına kendilerine Divan Yayıncılık’tan neşredilen ve 15 yerli eserden oluşan “Çağdaş Makedonya Türk Yazarlar Seti” takdim edildi.”

Read Previous

Hırvatistan’dan 6 Şubat depremlerinden etkilenen 4 ilde okullar için 2,5 milyon avro katkı

Read Next

Kosova Cumhurbaşkanı Osmani: Her türli saldırganlığı engellemeye hazırız