Kırcaalili öğretmen Nigar Naim, Bulgaristan’da yılın öğretmeni seçildi

Kırcaali Hristo Botev Yabancı Diller Lisesinde 20 yıldan fazla mesleki deneyime sahip olan Almanca ve Fransızca başöğretmeni Nigar Naim, Bulgaristan’da yılın öğretmeni seçildi.

Ödül, Bulgaristan’daki Cambridge Okulları Birliği’nin Starosel’de düzenlenen 2021 Eğitim Ödülleri töreninde verildi.

Kategoride ikincilik ödülü, Sofya 19. Elin Pelin Lisesinde coğrafya ve ekonomi ve ekonomi disiplinlerinde kıdemli öğretmen Mirela Petkova’ya, üçüncülük ödülü ise Sofya 2. Akademisyen Emiliyan Stanev Lisesinde tarih ve medeniyetler başöğretmeni Nikolay Danev’e verildi.

Ruse (Rusçuk) bölgesinin en çok tercih edilen okullardan biri olan ağırlıklı olarak Almanca öğretimi yapan Friedrich Schiller Lisesi Müdürü İskra İvanova Yılın Okul Müdürü seçildi. İvanova’nın yönetimindeki okul, öğretmenlerin niteliklerini artıran ve öğretim yöntemlerini modernize eden bir dizi proje destek almaya hak kazanmaya ve uygulamaya devam etmektedir. İkincilik ve üçüncülük ödülleri sırasıyla Sofya 81. Victor Hugo Lisesi Müdürü Elena Nalbantova’ya ve Blagoevgrad (Yukarıcuma) 7. Kuzman Şapkarev Lisesi Müdürü Lilia Stoyanova’ya gitti.

Yılın Okulu ödülü, Gotse Delçev’deki 100 yılı aşkın geçmişe sahip Yane Sandanski Doğa Bilimleri ve Matematik Lisesine verildi. İkincilik ödülü, Sofya’daki 138. Prof. Vasil Zlatarski Batı ve Doğu Dilleri Lisesine, üçüncülük ödülü ise Sofya’daki 105. Atanas Dalçev Lisesine gitti.

Dünyanın prestijli İngilizce yarışması olan Kangaroo Global Linguistics’te en iyi performansı gösteren okul olarak özel ödül, Tırgovişte (Eskicuma) şehrindeki 2. Prof. Nikola Marinov  Lisesine verilirken eğitimde üstün başarı ödülü ise Sofya Paisiy Hilendarski Matematik Lisesine verildi.

Başvurular, eğitim, iletişim ve sosyal etki alanında dört seçkin kişiden oluşan bağımsız bir jüri tarafından değerlendirildi. Seçkin jüri üyeleri, yetenekli gazeteci ve yapımcı Georgi Toşev, Sofya’daki 51. Elisaveta Bagryana Lisesi Müdürü Asen Aleksandrov, Telelink Business Services Şirketi Eğitim ve Sosyal Etki Müdürlüğü görevinde bulunan uzman Natalia Miteva, 20 yıldan fazla mesleki deneyime sahip olan Sofya’daki 1. Penço P. Slaveykov Lisesinde bilişim teknolojileri öğretmenliği yapan İskra Georgieva’dır.

Üç kategoride ödül alan tüm adaylara ödül belgeleri verildi.

Ödül töreni, kutlama programı kapsamında yapıldı.

Kaynak: Kircaalihaber

Read Previous

Dünyanın çeşitli bölgelerindeki anıt ağaçlar tarihe tanıklık ediyor

Read Next

Kosova’da Siyasi Partilerin Finansmanı Yasa Tasarısı görüşüldü