Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Azis, 69 daireli sosyal konutu resmen hizmete açtı

Bugün Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis, belediye başkan yardımcıları Müh. Katya Mitovska ve Tuncay Şükrü ve Belediye Genel Sekreteri Sebahattin Rıza, Studen Kladenets semtinde bulunan yeni sosyal konutu resmen hizmete açtılar.

Komple tadilat yapılan 69 daireli sosyal konut binasının açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Müh. Aziz, törende yaptığı konuşmada, “Bugün Kırcaali için güzel bir gündür. İgnajden gününde ne dilerseniz gerçekleşecek. Bugün ihtiyaç sahiplerini barındıracak yeni bir evin açılışını yapıyoruz. Böylece Belediye sosyal politikası doğrultusunda vermiş olduğu bir taahhüdü daha yerine getirdi” diye kaydetti.

Proje, “Büyüyen Bölgeler Operasyonel Programı kapsamında gerçekleştiriliyor. Üç yıl içinde konut kullanıcılarına yönelik eşlik eden ve destekleyen programlar uygulanacak. Onlar bu sayede iş arama ve çalışma alışkanlığı edinme fırsatı yakalayacaklar. Bu devam eden bir projedir. Daha çok kişiye ulaşacak önemli bir yatırımdan bahsediyorum” diye belirtti.

Kırcaali’deki İnşaat Teknik Lisesi’nin eski öğrenci yurdu binasında hassas gruplar için daire inşaatı için 2 169 957,96 leva harcandı.

Sosyal olarak dezavantajlı kişiler için çok aileli konut binası, her katta iki odalı 11 daire ve üç odalı 3 daire olmak üzere beş kattan oluşmaktadır.

Her dairenin terası vardır. Her katta ayrı bir malzeme odası ve birinci katta lobi bölümünde tuvalet ile bir kapıcı odası bulunmaktadır. Engelliler için yeni bir asansör ve açık hava platformu yapıldı. Servis koridorunun güney kısmına acil durumlar için çelik yangın merdiveni yapıldı. Isıtma bireysel olup odalar ve diğer bölümler klimalar ve elektrikli konvektörler ile ısıtılacak.

Read Previous

Cumhurbaşkanı Pendarovski, 21 Aralık Türkçe Bayramı’nı kutladı

Read Next

Bulgaristan’da minik Türkan Bebek ve diğer şehitler anılacak