Köprü Gençlik Okulu 2020 Projesi kapsamında öğrencilere “Genetik Açıdan Yeni Koronavirüs ve Güncel Durum Değerlendirmesi” konulu online konferans verildi.

2 Mayıs tarihinde Köprü Gençlik Okulu projesi kapsamında Genetik Uzmanı Büşra Teke Kazan ile “Genetik Açıdan Yeni Koronavirüs ve Güncel Durum Değerlendirmesi” konulu seminer düzenlendi.

Kazan yaptığı sunumda yeni tip koronavirüsün genetik ile ilişkisini, insana etkilerini, dünya çapında sonuçlarını, tedavi ve korunma yöntemlerini, aşı çalışmalarını ve güncel durumu ele aldı.

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle insanların bilime ve bilim insanlarına olan güvenin arttığına dikkat çeken Kazan, normal hayata dönülmesi için önlemlere uyulması çağrısında bulundu.

Kendi kişisel becerilerini geliştirmek, farklı deneyimlere sahip olmak ve sosyal hayatını zenginleştirmek amacıyla Köprü Gençlik Okulu projesine katılan gençlere proje kapsamında kitap okumaları, düşünce ve tarih seminerleri, kişisel gelişim seminerleri, eğitim kampları, sportif faaliyetler ve kültürel geziler düzenlenecek.

 

Önceki Haber

Kuzey Makedonya’da son 24 saatte 45 yeni iyileşen

Sonraki Haber

OHAL, Güneydoğu’da aile içi şiddet olaylarını artırdı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen − 16 =