Kardelen Dergisi 100. sayısını kutladı

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te faaliyet gösteren Nesil Eğitim ve Araştırma Derneği bünyesinde yayın hayatına devam eden Türkçe çocuk dergisi “Kardelen”in 100. sayısı kutlandı.

TİMEBALKAN

Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı, Turkish Airlines, Ramstore, Bushi Hotel ve Bee Land destekleriyle Üsküp’teki Arnavut Tiyatrosu’nda düzenlenen programa, Kuzey Makedonya Kültür Bakan Yardımcısı Daim Luçi, Nesil Derneği Başkanı ve Kardelen Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Muhsin Kurtiş, Kardelen Dergisi Editörü Yeliz Daut Kurtiş, TRT Makedonya temsilcisi Ömer Rahmi Serim, Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, Balkan Çalışmaları Vakfı Başkanı Sevba Abdula, Köprü Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Leyla Şerif Emin ve davetliler katıldı.

Nesil Derneği Başkanı Muhsin Kurtiş burada yaptığı konuşmada, “Her sayımız kardelen çiçekleri gibi baharı müjdeledi bizlere. Gelecekte de Kardelen Dergisi yeni nesiller açmaya devam edecektir. İster fikri anlamda ister yayın kurulunda emeği geçen birçok değerli dostlarımız oldu. Geçen sene Köprü Derneği yönetiminin ortak kararıyla Kardelen Çocuk Dergisi yeni kurduğumuz Nesil Eğitim ve Araştırma Derneği’nin bünyesine katılma konusunda karar almış oldu. Buradan Köprü Derneği’ne teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

Kardelen Dergisi Editörü Yeliz Daut Kurtiş ise, “100 sayı demek, sevinç demek, stres demek, heyecan demek. Saatlerce süren toplantıların ardından kendimize bir yol haritası çizdik ve bugünlere geldik. Başlarken biz bizeydik sonra okullarımızla birlikte şekillenmeye başladık ve şükürler olsun ki bugün burada bu güzel anı yaşıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Programda Zeynep Betül Akyıldız’ın “Şarkılı Masallar” oyunu sergilendi.

Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, 100. sayısını kutlayan Kardelen Dergisi’ni yolladığı video ile tebrik etti.

Read Previous

“Rumeli Bizim Neyimiz Olur”

Read Next

ABD, Kosova’nın kuzeyindeki polis konuşlandırmasını kınadı