Kalkandelen’liler “Nefes Almamıza İzin Verin” Diye Haykırdılar

Kalkandelen vatandaşları bugün hava kirliliğini protesto etmek için yürüyüş düzenlediler. ‘’Anne ve Çocuk’’ Hareketi tarafından düzenlenen protestoya ‘’Eco Guerilla’’ Sivil Toplum Kuruluşu da destek verdi.

Kalkandelen’de düzenlenen protestoda vatandaşlar ‘’Temiz Hava İstiyoruz’’ , ‘’Yugohrom’a Dur’’,’’Yedek Gezegenimiz Yok’’ ve ‘’Nefes Almamıza İzin Verin’’ sloganlarıyla yürüdüler.

12346471_901344589956017_8387573696631417174_n

Vatandaşlar protestoya kitlevi katılımın olmaması için yetkililerin okulları kapadıklarını vurguladılar. Arnavutça yayın yapan Protalb sitesine konuşan bir Kalkandelen vatandaşı ‘’Öğrencilerin organize olmaması için okullar kapatıldı’’, şeklinde konuştu.

‘’Anne ve Çocuk’’ Hareketinin Lideri İkbal Ferati , ‘Yürüyüşü tüm vatandaşlar için yapıyoruz. Her vatandaşın temiz hava alma hakkı vardır. Buna göre tüm kurumlar sorunun çözülmesi için bir şeyler yapmalıdır’’, dedi.

Protestoya katılan vatandaşlar Çevre ve Şehircilik Bakanı Nurhan İzairi istifaya çağırdılar. Ayrıca Kalkandelen Belediye Başkanı Teuta Arifi’nin de okulların kapanması kararını geri çekmesini istediler.

Read Previous

Poposki: İsim Anlaşmazlığı Konusunda Dağlar Kadar Fark Var

Read Next

3. Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Makedonya’yı Kaan Mazhar Temsil Edecek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *