3. Türkvizyon Şarkı Yarışması’nda Makedonya’yı Kaan Mazhar Temsil Edecek

Makedonya Delegasyonu üyesi Ensar Yusuf Sipahi’den aldığımız bilgilere göre Türk Dünyasına hitap eden Türk Dünyasının ilk ve tek müzik kanalı olan TMB TV (Türk Müzik Birliği) Televizyon kanalının projesi olan Türkvizyon Şarkı Yarışmasının üçüncüsü 19.12.2015 tarihinde İstanbul, Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı salonunda yapılacak.

Yarışmada Makedonya’yı Kaan Mazhar temsil edecek. Kaan Mazhar söz ve müziği Türkiye’nin önde gelen ses sanatçılarından Fettah Can’a ait “Böyle olmamalıydı” şarkısını seslendirecek. Parçanın aranjörü Darko Dimitrov.

TIMEBALKAN’a özel açıklama yapan Kaan Mazhar yarışmadaki beklentilerini dile getirerek “İlk beklentimiz yarışmanın profesyonel bir şekilde tamamlanması. Yarışmada önemli olan kültür alışverişi, sanatçılar ve ekiplerin birbiri ile kaynaşmasıdır. Ayrıca şuda çok önemli. Türk Dünyasının bir ayara gelmes, Türk insanının biribirini tanıması ve kaynaşmasıdır”, dedi.

Kaan Mazhar oylamanın adil bir şekilde geçmesi durumunda ilk üçte olacağına kesin gözle bakarken sonuçta önemli olan katılmak ve ülkemizi en iyi bir şekilde tanıtmak olduğunun altını çizdi.

Burak Kut yeni şarkılarını ilk kez Türkvizyon 2015 finalinde seslendirecek.

Bu yılki yarışma Türkmenistan Merv şehrinde yapılacaktı fakat Rusya kaynaklı sorunlar nedeniyle İstanbul’a alındı.

Hatırlanacağı üzere yarışmanın ilki, Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Eskişehir’de(2013), ikincisi Tataristan’ın Başkenti Kazanda (2014) yapılmıştı.

Hüsamettin Gina / TİMEBALKAN

Read Previous

Kalkandelen’liler “Nefes Almamıza İzin Verin” Diye Haykırdılar

Read Next

Üsküp Türk Çarşısı – Balkon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *