“Kalkandelen-Prizren yolunun inşası her iki ülke için bir önceliktir”

Kuzey Makedonya Ulaştırma ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Bekim Recepi, bugün Kosova Çevre, Alan Planlama ve Altyapı Bakan Yardımcısı Hisen Durmuşi ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Ana konusu Kalkandelen – Prizren yolu olan toplantıda, iki ülke arasındaki çeşitli ortak projeler ele alındı.

Ulaştırma ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Bekim Recepi, Kosovalı mevkidaşı ile iki ülke arasındaki ortak projeleri tartıştık ve toplantının ana konusu Kalkandelen – Prizren yolu, yani bu yol için ortak projenin derlenmesine ilişkin görüşlerin uyumlaştırılması olduğunu kaydeden Recepi, “Yolun güzergâhı artık belirlendi ve önümüzdeki aylarda projelendirilmesi yapılacak. Şunu belirtmekte fayda var ki Durmişi, sözleşmenin temel ilkeleri ve ortak finansman yöntemi üzerinde anlaştık.” değerlendirmesinde bulundu.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti ve Kosova Cumhuriyeti, iki komşu ülke olarak mükemmel ilişkilere sahiptir ve bu, vatandaşların yaşamlarını iyileştirmeye yönelik birçok ortak projemiz olduğu gerçeğiyle kanıtlandığını ifade eden Recepi, “Dağ turizminin gelişmesine yardımcı olacak ve iki ülke arasındaki ekonomik kalkınmayı doğrudan etkileyecek bu çok önemli projenin hayata geçirilmesi için yakında somut adımlar atmaya başlayacağız.” diye konuştu.

Read Previous

Rosoman’da trafik kazası 2 ölü, 3 yaralı

Read Next

İçişleri Bakanlığı 600 polis memuru alımı için ilan yayınladı