İçişleri Bakanlığı 600 polis memuru alımı için ilan yayınladı

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanlığı 600 yeni polis memurunun işe alımı için ilan yayınladı.

İçişleri Bakanlığı bugün teşkilat ihtiyaçları, içişleri ve polis kanunlarının hükümlerine uygun olarak 600 polis memuru için istihdam ilişkisi kurulmasına yönelik bir basın duyurusu yayınladı.

İlana göre Üsküp için 300 polis memuru, Ohri için 100 polis memuru, Kalkandelen için 30 polis memuru, Ustrumca, Kumanova, İştip ile Kuzey ve Güney bölgesel merkezleri için 20’şer polis memuru işe alınacak. Manastır ve Köprülü için 15’er ve Doğu ile Batı bölgesel merkezleri için 10’ar polis memuru alınacak.

Adayların ilanda belirtilen genel şartlara ek olarak, gerekli olan vücut boyunun en az 175 cm (erkek), 165 cm (kadın) olması ve kişisel fiziksel uygunluğunun yüksek olması gibi özel şartları da taşıması gerekiyor.

pozisyon için gerekli koşulların yerine getirildiğinin kanıtı olarak gerekli belgelerde bir doğum belgesi, tamamlanmış dört yıllık orta öğretim diploması ve iki fotoğraf (3,5 cm x 4,5 cm) ve ayrıca el yazısıyla yazılmış bir beyan gerekmektedir.

Adayların İçişleri Bakanlığı’nın görevleri, yetkileri ve çalışma kapsamı hakkında bilgi alabilecekleri www.mvr.gov.mk adresindeki İçişleri Bakanlığı web sitesini ziyaret etmeleri önemlidir.

Read Previous

“Kalkandelen-Prizren yolunun inşası her iki ülke için bir önceliktir”

Read Next

DSÖ’den iklim değişikliğine karşı “acil eylem ve cesur taahhüt” çağrısı