K. Makedonyalı sporcular TÜRKSOY’un düzenlediği kış sporları turnuvasına katılıyor

Kuzey Makedonyalı sporcular, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından başlatılan Gençlik Programlarının ilki olan Erciyes TÜRKSOY KUPASI’na katılıyor.

Türk Devletleri Devlet Başkanlarının kararı doğrultusunda Türk gençlerine yönelik faaliyetlerin artırılması kapsamında Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından başlatılan Gençlik Programlarının ilki olan Erciyes TÜRKSOY KUPASI Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kuzey Makedonya’dan U-14 ve U-16 branşında 60’a yakın kız ve erkek sporcunun katılımıyla 5 Mart 2024 tarihinde Erciyes Kayak Merkezinde düzenleniyor.

Erciyes TÜRKSOY KUPASI bu yıl ilk kez düzenlenmektedir. Türk gençleri arasında ki kültürel ve kardeşlik bağlarının geliştirmek ve sağlamlaştırmak üzere hazırlanan bu özel büyük slalom yarışında Kalkandelen merkezli Green Team Kayak Okulu sporcuları Kuzey Makedonya’yı temsil edecek.

Gostivar Mustafa Kemal ATATÜRK ilk okulu beden eğitimi öğretmenlerinden Atilla Abdullah ve Şerafeddin Memedi’nin yarışmaya hazırladığı genç Türk kayakçılar dün akşam Kayseri’ye intikal ettiler.

Read Previous

Acun Ilıcalı: Yurt dışındaki Türkiye algısı, bence belki 5 belki 10 kat değişti

Read Next

Türkiye Hentbol Takımı, Bulgaristan’ı farklı geçti