Kuzey Makedonya’da koronavirüse yakalanan iktidardaki SDSM milletvekili Bisera Kostadinovska-Stoyçevska, yeterli çoğunluğu saylayabilmek için koruyucu ekipmanla meclis oturumuna katılacağını açıkladı.

SDSM milletvekili Bisera Kostadinovska-Stoyçevska, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Binlerce vatandaş ve şirkete mali yardım sağlayan yasaları kabul edeceğimiz bugünkü oturuma katılmak için tam koruyucu KOVID-19 ekipmanıyla Parlamento’ya geliyorum. KOVID-19 pozitifim ama insanların bugün kazanması için güçlü bir kararlılıkla kendimi iyi hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili olarak kalıcı ve asil bir göreve sahip olduğunu kaydeden Stoyçevska, “Hem sağlıklı hem de hasta halimle, Hükümetin kendilerine sağladığı yardımı vatandaşların alması için her şeyi yapma yükümlülüğüm var.” dedi.

Kuzey Makedonya Meclisi, uzun bir süredir iktidar ile mühalefet partileri arasındaki anlaşmazlıklar ve hükümet çoğunluğunda yer alan milletvekillerinin pozitif vakalarından dolayı yeterli çoğunluğu oluşturamadı ve bundan dolayı oturum düzenleyemedi.

Önceki Haber

Avrupa’da 3 yılda 18 binden fazla refakatsiz çocuk göçmenin ‘kaybolduğu’ bildirildi

Sonraki Haber

VMRO DPMNE: SDSM ve BDİ yasaları ihlal ederken vatandaşları önlemlere uymayı nasıl ikna edeceğiz