K. Makedonya’da Kovid-19 vakaları artmaya başladı

Halk Sağlığı Merkezi, son 3 günde 2.466 testten 899 yeni Kovid-19 vakası kaydetti, ancak herhangi bir ölümlü vaka tespit edilmedi.

Vakaların artmaya başlamasıyla birlikte ek Kovid-19 önlemleri beklenirken şu ana kadar yeni bir karar alınmadı. Toplu taşıma araçlarında, sağlık tesislerinde, eczanelerde ve yetişkinlerin ve engellilerin bakımına yönelik tesislerde koruyucu maske takma zorunluluğuna ilişkin tedbirler geçerliliğini koruyor.

Toplam 2.719 aktif vakadan en büyük sayı 1.390 ile başkent Üsküp’te kaydedilirken, Makedonska Kamenica ve Pehçevo’da aktif virüs vakası yok.

Son oturumda, Bulaşıcı Hastalıklar Komisyonu ek kısıtlayıcı tedbirler kabul etmedi. Komisyon’a göre ülke hasta bakımı için yeterli olanaklara sahip yeşil bir bölgede bulunuyor ve ek kısıtlayıcı önlemlere gerek yok. Vatandaşların kendi sağlıklarına dikkat etmeye, acil durumlar dışında kapalı ve havalandırılmayan odalara girmekten kaçınmaya çağırdı. Bu gibi durumlarda koruyucu maske takılması ve mesafenin korunması önerildi.

Read Previous

Almanya Başbakanı Scholz: Gelecek nesillere iyi bir yaşam ortamı bırakmak istiyoruz

Read Next

Sağlık Bakanlığı, “Jan Mitrev” Hastanesi’ne olağanüstü denetim gerçekleştirecek