epa09178935 People wait for verification and the date for their next shot after receiving a first dose of the Chinese Sinopharm vaccine against COVID-19 during a mass vaccination campaign at the Boris Trajkovski Arena in Skopje, Republic of North Macedonia, 05 May 2021. North Macedonia begin mass vaccination after the arrival of 200 000 doses of the Chinese Sinopharm COVID-19 vaccine. The European Union started delivering EU-funded coronavirus vaccines to the Western Balkans countries, candidates to join EU, but China and Russia have already been supplying the much-needed vaccines to the region. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Kuzey Makedonya Sağlık Bakanlığı dün itibariyle ülkede toplamda 410 bin 711 doz aşı verildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, son 24 saatte 10 bin 556 vatandaş olmak üzere ülkede şu ana kadar toplamda 410 bin 711 doz aşı verildiği ve bunlardan 159 bin 898’inin ise ikinci doz aşısını aldığı belirtildi.

Vakcinacija.mk web sitesi üzerinden aşı almak için şu ana kadar toplamda 444 bin 898 vatandaşın kayıt olduğu bildirildi.

Güncellenen verilerle birlikte 70 yaş üstü vatandaşların %48’inin ve 65 yaş üstü vatandaşların %42’sinin en az ilk aşıyı aldığı ifade edildi.

Aşının salgından kurtulmanın en önemli yolu olduğu belirtilen açıklamada, aşılama için en hızlı ve en kolay yolun vakcinacija.mk web sitesinden kayıt olmak olduğu ifade edildi.

Önceki Haber

‘Bosna Kasabı’nın müebbet cezasının onanması Balkan medyasında geniş yer buldu

Sonraki Haber

Karadağ’da Müslümanlara ait mülkler, Türk arşivleri sayesinde tespit edilecek