Kuzey Makedonya Hükümeti’nden yapılan açıklamada, bir kısım bakanlar kurulu üyelerinin 3 – 12 Ağustos tarihleri arasında yıllık tatillerini kullandığı belirtildi.

Kuzey Makedonya son birkaç gündür ülkenin birçok bölgesinde yaşanan orman yangınlarıyla mücadele ederken Başbakan Zoran Zaev ve bir kısım bakanların tatil yapması tepkiyle karşılandı.

Kuzey Makedonya Hükümeti’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Başbakan Zoran Zaev’in 12 Ağustos’a kadar yıllık iznini kullandığı ve tüm bakanlıklar ve yetkili kurumlarla sürekli telefon ve internet koordinasyonunda olduğu ifade edildi.

Açıklamada, “Hükümet tüm işlevlerini günlük olarak yerine getiriyor ve yangınların durumuna göre bakanlar her gün bir araya gelerek online video konferans bağlantısı üzerinden oturumlar düzenleyerek gerekli tüm kararları zamanında ve kesintisiz olarak alıyor.” denildi.

Karşılıklı koordinasyona uygun olarak, faaliyetlerin saha ve büro koordinasyonunu gerektiği zaman ve yerde sağlamak için bazı bakanların bu dönemde izin kullanmayacaklarına dikkat çekilen Hükümet açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

“Bu günlerde saha koordinasyonu Başbakan Yardımcısı Artan Grubi, Savunma Bakanı Radmila Şekerinska, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Blagoj Boçvarski, Tarım Bakanı Arijanit Hoca, Bilgi Toplumu ve Kamu Yönetimi Bakanı Yardımcısı Yeton Şakiri, Eğitim ve Bilim Bakanı Mila Carovska, İçişleri Bakan Yardımcısı Nazim Buşi, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Enver Hüseyin, Sağlık Bakan Yardımcısı İlir Hasani, Adalet Bakan Yardımcısı Agim Nuhiu tarafından gerçekleştirilmektedir.”

Önceki Haber

İki doz aşı yapılan 416 bin kişiden sadece 167’si koronavirüse yakalandı

Sonraki Haber

Kosova’da orman yangınları sürüyor