K. Makedonya İçişleri Bakanlığı’ndan bir ekip Bulgaristan’a doğru yola çıktı

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, bakanlıktan bir ekibin Bulgaristan’a doğru yola çıktığını ve yardıma hazır olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, bu sabah erken saatlerde Bulgaristan’da meydana gelen bir otobüs kazasında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.

Spasovski, “Bu trajik anlarda teselli kelimeleri bulmak zor olsa da, bir arkadaş olarak, bir insan olarak, anın korkunç ağırlığı ne olursa olsun, asla yalnız olmadığınızı ve asla yalnız olmayacağınızı söylemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bulgar mevkidaşı Raşkov ile telefon görüşmesi yaptığını söyleyen Spasovski, “Trafik Polisi Departmanı ve Adli Teknik İncelemeler ve Uzmanlık Departmanı temsilcilerinden oluşan, Üniformalı Polis Müdür Yardımcısı tarafından yönetilen bir İçişleri Bakanlığı ekibi şimdiden Bulgaristan’a doğru yola çıktı ve Bulgar meslektaşlarına yardım ve destek için hazır.” diye konuştu.

Spasovski, “Yetkili servislerden hızlı ve kapsamlı bir tepki bekliyorum. Düşüncelerimiz ve dualarımız yaralılarla birlikte. Kendilerine acil şifalar diler, bir an önce evlerine dönmelerini canı gönülden temenni ederim.” dedi.

Başkent Sofya’nın batısında, Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsünün alev alması sonucu, ilk belirlemelere göre en az 46 kişi yanarak öldü ve 7 kişi yaralandı.

Read Previous

Bulgaristan, korkunç otobüs kazasını soruşturmak için gerekli tüm adımları atıyor

Read Next

TDP’den taziye mesajı