Bulgaristan, korkunç otobüs kazasını soruşturmak için gerekli tüm adımları atıyor

Bulgaristan Başbakanı Stefan Yanev, yaptığı açıklamada Bulgaristan Hükümeti’nin korkunç otobüs kazasını soruşturmak için tüm adımları attığını söyledi.

Bulgaristan Başbakanı Stefan Yanev, “Bulgar devleti, 45 kişinin hayatını kaybettiği bu korkunç trafik kazasının soruşturulması için mümkün olan en kısa sürede tepki gösterdi ve gerekli tüm önlemleri aldı. Aynı zamanda hayatta kalanlar için gerekli özen gösteriliyor.” ifadelerini kullandı.

Meydana gelen kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerini ileten Yanev, “Bu bizi sarsan büyük ve tarif edilemez bir trajedi. Şu anda, faaliyetler soruşturma makamlarının elinde. Gerektiğinde bu kadar çok can kaybına neden olan sebep hakkında yorum yapmak mümkün olacaktır. Soruşturma makamları işlerini yapsın.” değerlendirmesinde bulundu.

Yanev, “Daha sonra, gelecekte bu tür trajedileri önlemek için bu trajik olaydan gerçek dersleri dikkatlice çıkarmalıyız. Şu anda tek net bilgi, kurbanların ve yaralıların bulunduğu otobüsün Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nde kayıtlı olduğu. Bu kapsamda sabahın erken saatlerinde Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Başbakanı Zoran Zaev ile görüştük. Hükümet olarak, trajediyle başa çıkmak için gerekli tüm önlemleri alacağız.” şeklinde konuştu.

Başkent Sofya’nın batısında, Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsünün alev alması sonucu, ilk belirlemelere göre en az 46 kişi yanarak öldü.

Read Previous

TBMM Başkanı Şentop’tan taziye mesajı

Read Next

K. Makedonya İçişleri Bakanlığı’ndan bir ekip Bulgaristan’a doğru yola çıktı