K. Makedonya Hükümeti eski Genel Sekreteri Zekiri ev hapsine alınacak

Yaklaşık 3 aydır tutuklu bulunan Kuzey Makedonya Hükümeti eski Genel Sekreteri Muhammed Zekiri’nin sağlık sebepleri nedeniyle ev hapsine alınması kararlaştırıldı.

Hükümetin eski Genel Sekreteri Muhamed Zekiri, duruşma öncesinde birkaç ay tutuklu olduğu Üsküp’teki “Şutka” sağlık nedenlerinden dolayı ev hapsine bırakılıyor.

Üsküp Temyiz Mahkemesi tarafından yapılan açıklamada kararın bugün verildiği belirtildi. Mahkeme, Zekiri’nin pasaportuna el konulduğuna dikkat çekti.

Zekiri’nin hastaneden ne zaman ev hapsine alınacağı konusunda ise Temyiz Mahkemesi’nin bir bilgisi yok ve oradan yapılan açıklamada şartlar oluştuğunda polisin onu yönlendireceği ifade edildi.

– Muhammed Zekiri’ye soruşturma

Organize Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele Başsavcılığı, Hükümet Genel Sekreteri Muhamed Zekiri ve diğer iki Hırvat vatandaşı hakkında soruşturma başlatmış, Zekiri’nin tutuklu yargılanmasını talep etmişti.

Soruşturmada açıklanan eylemlere göre, birinci şüpheli Zekiri’nin resmi makamı ve yetkiyi kötüye kullanma suçunu işlediğine dair makul şüphe bulunduğu belirtilmişti.

Soruşturmanın ardından Muhammed Zekiri, Hükümet Genel Sekreterliği görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Read Previous

Fransa’nın teklifi K. Makedonya Hükümeti’ne ulaştı

Read Next

“K. Makedonya ve Arnavutluk’un AB ile müzakerelere başlamasının tam ve nihai zamanı”