İzetbegoviç: „Yardım için elimizden gelen her şeyi yapacağız“

Demokratik Eylem Partisi (SDA) Genel Başkanı Bakir İzetbegoviç, Bosna Hersek halkının Türkiye’de depremden etkilenenlere yardım için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi.

Türkiye’nin Saraybosna Büyükekçiliğinde Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan depremlerde hayatını kaybedenler için açılan taziye defterini imzalayan İzetbegoviç, ”Son yüzyılda yaşanan en kötü felaket olan deprem felaketi sebebi ile kardeş Türk halkının başına gelenlerden dolayı derinden üzüntü duyuyoruz. Hayatını kaybedenlerin sayısı giderek artıyor. Ne yazık ki, sayının çok artmasından korkuyorum. Umarım hala kurtulabilenler vardır. Ekiplerimiz sahada. Doktor ekiplerimiz bugün Türkiye’ye gidiyor. Mağdurları tedavi etmek ve onlara yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” ifadelerini kullandı. 

Türkiye Cumhurbaşkanı ile bu hususta irtibatı olup olmadığına yönelik bir soruya cevabında İzetbegoviç, ”Tabii ilk gün hemen Cumhurbaşkanlığı makamı aracılığıyla, ardından Büyükelçi Girgin ile temasa geçtim. Halkımız canı gönülden ve isteyerek yardım etmek istiyor. Kurtarma ekibi , doktorlardan ve hemşirelerden yaklaşık yüz kişinin Türkiye’ye gideceğini düşünüyorum.” dedi. 

Balkan News

Read Previous

Türkiye’de eğitim gören Kosovalı öğrenciler depremzedeler için seferber oldu

Read Next

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Begaj, Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliğinde taziye defterini imzaladı