Arnavutluk Cumhurbaşkanı Begaj, Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliğinde taziye defterini imzaladı

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bajram Begaj, Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliğinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin anısına açılan taziye defterini imzaladı.

Cumhurbaşkanı Begaj, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatlarını kaybedenler için taziyelerini iletmek üzere Türkiye’nin Tiran Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Burada Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Tayyar Kağan Atay ile görüşen Begaj, ardından Büyükelçilikte açılan taziye defterini imzaladı.

Begaj, sosyal medyada paylaşımda bulunarak, taziye mesajında depremden etkilenen her ailenin en kısa sürede hem fiziksel hem de ruhsal manada iyileşmesi için dua ettiklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Begaj, mesajında şunları kaydetti:

“Yıkıcı depremle ilgili bugün Türkiye’nin Büyükelçiliğine taziyelerimi ilettim. Arnavut halkı ve ben, kardeş Türk halkına başsağlığı dilemek ve hayatta kalanların ailelerinin kalplerini bir nebze olsun sakinleştirmek için gerekli kelimeleri bulmakta zorlanıyoruz.”

– “Birlik olmaya devam ediyoruz”

Kuzey Makedonya Dışişleri Bakanı Bujar Osmani de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Türkiye’nin Üsküp Büyükelçiliğini ziyaret ederek taziye defterini imzaladığını belirtti.

Türk halkına ve hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dileyen Osmani, şunları ifade etti:

“Yardım ve destek sağlama çalışmalarında birlik olmaya devam ediyoruz. Sevdiklerini kaybedenlerin boşluğunu dolduracak hiçbir kelime bulunmuyor. Ancak bu büyük trajedinin sonuçlarını kısmen yumuşatabilecek eylemlerin var olduğuna inanıyorum. Ülkeyi etkileyen bu büyük doğal afetin sonuçlarından ötürü hayatını kaybedenlerin ailelerine ve dost Türk halkına en derin taziyelerimi iletiyorum. Dost Türkiye Cumhuriyeti’ne her türlü yardım ve desteği sağlama çabamızda birlik olmaya devam ediyoruz.”

AA

Read Previous

İzetbegoviç: „Yardım için elimizden gelen her şeyi yapacağız“

Read Next

BM, “asrın felaketi”nden etkilenen 500 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor