Irkçılığa Karşı Anlamlı Mesaj

Almanya’nın bölgesel futbol kulüplerinden Deinster, iki futbolcusuna yapılan ırkçı saldırıyı farklı bir yöntemle protesto etti.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta yer alan hesabından fotoğraf yayımlayan Deinster Kulübü, takımda yer alan tüm oyuncuları fotoğraf işleme programıyla siyaha boyayarak ırkçılığa karşı anlamlı bir mesaj verdi. Fotoğrafın altına yapılan açıklamada, takımın kadrosunda yer alan Sudanlı mülteci iki futbolcu Emad ile Amar’ın ırkçı saldırıya uğradıkları belirtilerek, “Mültecilere uygulanan şiddet, içler acısı. Emad ve Amar, siz de herkes gibi bizden birisiniz ve sizinle olmaktan çok mutluyuz.” ifadelerine yer verildi.

Yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan takımın teknik direktörü Soenke Kreibich, iki futbolcunun kasabadaki Paskalya Bayramı sırasında sözlü ve fiziksel tacize uğradığını, Emar’a ise daha sonra fiziksel şiddet uygulandığını belirtti.
Kreibich, kulübün söz konusu fotoğrafı yayımlayarak bu tür olaylara karşı tavrını ve takımın birliğini sergilemeyi amaçladığını da söyledi.

Ntvspor

Read Previous

Davutoğlu Diyarbakır’da vatandaşlarla cuma namazını kıldı

Read Next

“Engelli Çocukların Gelişimi için Öğretmen Yetiştirme Programı” başarıyla gerçekleşti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *