İpsala’da Kutlu Doğum için tarihi buluşma

17 Nisan tarihinde, Türkiye Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in katılımıyla, İpsala’da Balkan Müftüleri’nin de iştirak edeceği Kutlu Doğum programı düzenlenecek.

Davetiyeleri ulaştırmak için kısabir Balkan turuna çıkan İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, bugün Üsküp’te, Köprü Derneğini ziyaret etti.

“Köprü” Derneği Başkanı Hüsrev Emin ile yaptığı görüşmenin ardından TİMEBALKAN’a açıklama yapan İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, Balkan çoğrafyasının her ülkesinden dost, kardeş, soydaş ve dindaşları İpsala’ya misafir etmeyi amaçladıklarını vurguladı.

IMG_1281
“Köprü” Derneği Başkanı Hüsrev Emin, İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir’e hatıra olarak Köprü logolu plaket takdim etti

Eyyup Özdemir, “Hemşerilerimize, dostlarımıza davetimizi ulaştırmak için gayret ediyoruz. Ümit ediyoruz ki çok sayıda dost ve kardeş topluluklardan İpsala’daki programa katılım olacak. Sizleri de İpsala’da görmeyi arz ediyoruz. Temel amacımız şu. Biliyoruz ki Balkan çoğrafyasında yer alan insanlar Türkiye’yi öte olarak olarak hitap ederler, öte çok uzak bir yer değildir, tabii ki aramızda ciddi bir kardeşlik, güçlü manevi bağlarımız var. Bunları biraz daha güçlendirmek istiyoruz. Özellikle, kendi ilçemiz, İpsala’mız açısından Balkan çoğrafyasına yönelik olarak var olan ilgiyi biraz daha yükseltmek ve tüm vatandaşlarımızın, yani ipsalalıların bu sorumluluğu yüklenmesini sağlamak istiyoruz. Programın temel amacı bu.” şeklinde konuştu.

Programa şehir dışından yaklaşık 5 bin misafirin katılması bekleniyor.

H.Gina

Read Previous

Özel Yetkili Savcı Meclis Komisyonu toplantısına katılmadı

Read Next

Leicester City tarih yazıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *