İktidar partilerinden “meclis çoğunluğu istikrarlı” açıklaması

İktidar partisi Demokratik Bütünleşme Birliği’ndeki (BDİ) çalkantıların ardından, iktidar partilerinden meclis çoğunluğunun istikrarlı olduğuna yönelik açıklamalar geldi.

Dışişleri Bakanı ve BDİ Sözcüsü Bujar Osmani, kendisinin bakanlıktan alınacağına dair haberleri yalanladı, ve bunların yalan olmasından dolayı herhangi bir yorumu hak etmediğini söyledi.

Üst düzey parti üyelerinden gelen açık mektupla ilgili olarak Osmani, partide yüksek düzeyde demokrasi olduğunu ve herkesin fikrini ifade edebileceğini, ancak son sözün lider Ali Ahmeti’de olduğunu söyledi.

Parti içi kargaşanın Hükümetin istikrarını etkileyip etkilemeyeceği sorusuna Osmani, BDİ’nin son 20 yıldır bir istikrar unsuru olduğunu ve etkilemeye devam edeceğini söyledi.

İktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Sözcüsü Bogdanka Kuzeska da MİA’ya yaptığı açıklamada meclis çoğunluğunun istikrarlı olduğunu belirtti.

BDİ’de yaşananların parti içi gelişmeler olduğunu kaydeden Kuzeska, “Parlamento çoğunluğu istikrarlı ve Hükümet, halihazırda devam etmekte olan tarama sürecinin yanı sıra ekonomik ve enerji krizini yönetmeye tamamen odaklanmış durumda.” diye konuştu.

a

Read Previous

Dışişleri Bakanlığı, Makedonya-Bulgaristan maçındaki nefret söylemini kınadı

Read Next

ABD’den “Ege adaları” açıklaması: Gerilimi artırabilecek eylemlerin zamanı değil