İki yıl aradan sonra Batı Trakya’da ilk toplu iftar

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi, yüzlerce kişiyi iftarda buluşturdu. 

Pandemi nedeniyle askıya alınan toplu etkinler, tedbirlerin, yasakların kalkması sonucu insanları tekrar bir araya getirmeye başladı. İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Okul Aile Birliği, iki yıl aradan sonra  düzenlediği toplu iftarda yüzlerce soydaşı bir araya getirdi.

İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi Okul Aile Birliği’nin düzenlediği iftar programı 8 Nisan Cuma günü gerçekleştirildi. Okulun spor sitesinde gerçekleştirilen iftar programına öğrenciler, veliler, öğretmenler, Batı Trakya’nın farklı yerlerinden davetliler ve soydaşlar katıldı.

İki yıl aradan sonra İskeçe’de düzenlenen ilk toplu iftara, Batı Trakya Türk Azınlığı kurumlarının başkan ve yöneticileri, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, İskeçe Belediye Başkanı Manolis Çepelis, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, milletvekilleri Hüseyin Zeybek ve Burhan Baran ile İskeçe Müftüsü Ahmet Mete,  Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu katıldı.

İftar programına katılan konuklar okul öğrencileri tarafından kapıda karşılandı.  İftar öncesi ise canlı olarak ney, ud, keman ve gitar eşliğinde ilahiler, kasideler dinletisi gerçekleştirildi. 

Ezanın okunmasıyla spor sitesini dolduran yaklaşık 700 kişi hep birlikte iftar açtı. İftar duasını Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif yaptı.

millet

Read Previous

Kosova Başbakanı Kurti: Yunanistan bölgesel lider

Read Next

Arnavutluk, AB’ye üyelik sürecinde Kuzey Makedonya’dan ayrılmak istiyor