Rumeli Türkleri Vakfı, her sene Köprü Derneği ile Ensar Derneği iş birliğinde düzenlediği iftar programları yerine bu yıl koronavirüs nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelere yardım paketleri dağıttı.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sebebiyle, Rumeli Türkleri Vakfı katkılarıyla Köprü Derneği ile Ensar Derneği iş birliğinde her yıl geleneksel olarak Üsküp’te düzenlenen iftar programı bu yıl gerçekleşmedi. İftar programı yerine zor süreçte idrak edilen Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yardım paketleri dağıtıldı.

Gıda ve hijyen malzemelerinden oluşan yardım paketleri başta Üsküp ve civarı olmak üzere, Gostivar ve civarı, Köprülü ve diğer şehirlerde yaşayan 600 aileye ulaştırıldı.

Köprü Derneği’nden yapılan açıklamada, “Rahmet ve bereket ayı Ramazan ayında bu anlamlı yardım faaliyetinin gerçekleştirilmesine vesile olan başta Rumeli Türkleri Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sn. Melek Aras’a, Rumeli Türkleri Vakfı Başkanı Nazım Doğan’a ve Rumeli Türkleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, “Ayrıca yardım paketlerinin dağıtımında yer alan kardeş derneklerimize ve Köprü Derneği yönetim kurulu üyeleri ve tüm genç kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.” denildi.

Önceki Haber

Bulgaristan’da ilk kez COVID-19’a karşı plazma tedavisi uygulandı

Sonraki Haber

Dünya genelinde tedavisi süren Kovid-19 hasta sayısı 2 milyonu aştı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

eighteen − fifteen =