“Hükümetin devlet önceliklerine bağlı kalacağına ve vatandaşların çıkarları doğrultusunda çalışacağına inanıyorum”

Kuzey Makedonya eski Başbakanı Dimitar Kovaçevski, Hükümetin devlet önceliklerine bağlı kalacağına ve vatandaşların çıkarları doğrultusunda çalışacağına inandığını söyledi.

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği (SDSM) Genel Başkanı ve eski Başbakan Dimitar Kovaçevski, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Hükümetin yeni seçilen üyelerini tebrik ederek, başarılı ve verimli çalışmalar diledi.

Yeni hükümetin birlikte yürüdükleri Avrupa yolunda devlet önceliklerine bağlı kalacaklarına ve vatandaşların çıkarları doğrultusunda aktif olarak hareket etmeye devam edeceklerine inandığının altını çizen Kovaçevski, “Görevimdeki Hükümet üyelerine, çalışmaları başarıyla tamamladıkları ve son iki yılın zorluklarıyla başarılı bir şekilde başa çıktıkları için çok teşekkür ederim. Hiç kolay olmadı ama çok şey başardık. Bu geçiş hükümetinin yapacağı seçimlerden sonra, ikinci dönemimde, devletin bağımsızlığının belirlediği ikinci stratejik hedefi, yani AB üyeliğini tamamlayacak olan Avrupa yanlısı yeni hükümete liderlik edeceğim. Yaşasın Avrupa Makedonyası.” değerlendirmesinde bulundu.

Eski Başbakan Dimitar Kovaçevski ile Geçici Hükümet Başbakanı Talat Caferi arasında devir teslim töreni yapılacak.

Read Previous

Arnavut muhalefeti: Teknik başbakan BDİ’nin son dolandırıcılığı

Read Next

Avrupa Büyükelçisi Geer’den, Caferi’ye tebrik