Hırvatistan ve Macaristan, düzensiz göçün önlenmesi için kapasite artırma kararı aldı

Hırvatistan ve Macaristan, düzensiz göçün önüne geçebilmek için modern teknolojik çözümler ve eğitimli polis memuru hususlarında kapasite artırma kararı aldı.

Hırvatistan İçişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada, İçişleri Bakanı Davor Bozinovic’in, Macar mevkidaşı Sandor Pinter ile Zagreb’de görüştüğü kaydedildi.

Görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilere değinildiği belirtilen açıklamada, bakanların, ülkelerinin iyi komşuluk ilişkisine sahip olduğu hususunda mutabık oldukları ifade edildi.

Açıklamada, Bozinovic’in, ülkesinin Şengen Bölgesi ve Avro Bölgesi’ne girişindeki destekleri için Macaristan’a teşekkür ettiği ve Bulgaristan ile Romanya’nın da Şengen Bölgesi’ne girmesini desteklediklerini dile getirdiği belirtildi.

Bakanların, Ukrayna’daki savaş nedeniyle yerinden edilmiş kişilerin kabulü konusunu da görüştüğü aktarılan açıklamada, bakanların, ülkelerinin sınırlarının korunması ve düzensiz göçün önüne geçilmesi için modern teknolojik çözümler ve eğitimli polis memuru sayıları konularında kapasite artırma kararı aldığı bildirildi.

AA

Read Previous

Arnavutluk mahkemesi, Rusya’nın iade talebini reddetti

Read Next

Hırvatistan Milli Basketbol Takımı’nda Josip Sesar dönemi başladı