‘’Hava Kuvvetleri Birimi, kurtarma görevlerinde ve yangından korunmada devletin omurgasıdır’’

Kuzey Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Hava Kuvvetleri Birimi’nin, kurtarma görevlerinde ve yangından korunmada devletin omurgası olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, MRTV günlüğünde, İçişleri Bakanlığı Havacılık Birimleri Dairesi’ne ithaf edilen “Günün Konusu” yaptığı konuşmada Bel-412 ve Bel-212 helikopterleri ile İçişleri Bakanlığı Helikopter Birimi bünyesinde bulunan, yangın söndürmeye yönelik donanıma sahip Bel-206 helikopterleri hakkında açıklamalarda bulundu.

İdrizova’daki Havacılık Birimleri departmanında bulunduklarını kaydeden Spasovski, ‘’Tüm personelimiz, pilotlarımız ve bu birimde görev yapan herkes buradan faaliyet göstermektedir. Bu, devlet açısından, güvenlik açısından son derece önemli bir birim. Çünkü koruma ve kurtarma alanında güvenliği artırmaya yönelik yaptığımız faaliyetlerin neredeyse tamamı pilotlarımız tarafından yapılıyor ve bu birimin 54 yıldır ayakta kalması ve gelişmesinden gerçekten gurur duyuyorum.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Spasovski, helikopterlere tıbbi ekipman tedariği konusunda Slovenya Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı ile yapılan anlaşmayı da hatırlattı.

Read Previous

Bütüçi: Dijitalleşmeyle kamu hizmetlerine daha kolay, hızlı ve şeffaf erişim sağlıyoruz

Read Next

Arnavutluk’ta Berlin Süreci Liderler Zirvesi başladı