Bütüçi: Dijitalleşmeyle kamu hizmetlerine daha kolay, hızlı ve şeffaf erişim sağlıyoruz

Kuzey Makedonya Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Fatmir Bütüçi, dijitalleşmeyle kamu hizmetlerine daha kolay, hızlı ve şeffaf erişim sağladıklarını söyledi.

Kuzey Makedonya ekonomik konulardan, ekonomik departmanların koordinasyonundan ve yatırımlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Fatmir Bütüçi, bugün, Washington merkezli, partizan olmayan bir dış politika düşünce kuruluşu olan ve Avrupa Merkezi aracılığıyla Batı Balkanlar’ı Avrupa-Atlantik yolunda sıkı bir şekilde hizalamaya adamış olan Atlantik Konseyi’nin temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Başbakan Yardımcısı Bitici’nin, Atlantik Konseyi Avrupa Direktör Yardımcısı Lisa Homel ve “Dijital Batı Balkanlar” projesi kapsamındaki Rachel Rizzo ile yaptığı görüşmede, Batı Balkan ülkelerinin yanı sıra dijital dönüşüm potansiyeli de ele alındı.

Kuzey Makedonya’da dijitalleşmenin mevcut durumu tartışıldı ve hem özel sektörde hem de kamu sektöründe dijitalleşmeye yönelik temel zorluklar ve fırsatlar tanımlandı.

Kendisinin ve Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti’nin devlet ve kamu kurumlarındaki hizmetlerin tamamen dijitalleştirilmesine yönelik kişisel kararlılığını doğrulayan Başbakan Yardımcısı Bütüçi, ‘’Bu, vatandaşlarımız için hizmetlere daha kolay ve daha hızlı erişim anlamına gelecektir. Onlar için büyük önem taşıyan süreçler.’’ diye konuştu.

Read Previous

KFOR ve Kosova Polisi’nden kuzeyde ortak sınır devriyesi

Read Next

‘’Hava Kuvvetleri Birimi, kurtarma görevlerinde ve yangından korunmada devletin omurgasıdır’’