Hac için Çin’den Mekke’ye bisikletle gitti

Hacı adayı Muhammed, Doğu Türkistan’daki evinden Mekke’ye kadar bisikletiyle seyahat ederek bir ilki başardı.

Hac ibadeti için Doğu Türkistan’daki evinden bisikletiyle yola çıkan hacı adayı Müslüman Mekke’ye ulaştı.

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’dan bisikletiyle hac yoluna çıkan hacı adayını Suudi Arabistan’ın Taif şehrinde bulunan yerel bir bisiklet kulübü karşıladı.

mekke

Doğu Türkistan’daki evinden yola çıkan Hacı adayı evinden Suudi Arabistan’a kadar yaklaşık 8 bin 150 kilometre yol katetti. Taif’e ulaştıktan sonra şehirde kısa bir süre dinlenen Muahmmed isimli hacı adayının şehir turuna Taif bisiklet kulübü üyeleri de eşlik etti.

Taif bisiklet kulübü başkanı Nayef Al Rawas, “Suudi Arabistan’ın ilk bisiklet kulübü olarak Çinli biniciyi karşıladık. Diğer kulüplerle de bağlantı kurarak onu tanıtmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

cinli-haci

Suudi Arabistan Diyanet İşleri Devlet İdaresi (SARA) tarafından cumartesi günü yapılan açıklamada bu yıl Çin ve Doğu Türkistan’dan yaklaşık 14 bin 500 Müslümanın hac ibadeti için geleceği söylendi.

Cuma günü düzenlenen 37 charter sefer ile 11 bin Çinli hacı Mekke’ye ulaştı.

Kaynak: Dünya Bülteni

Read Previous

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias bugün Makedonya’yı ziyaret ediyor

Read Next

Medyayı kontrol edecek özel komisyonun Arnavut asıllı beşinci üyesi için mutabakat sağlanamıyor

One Comment

  • The assignment submission period was over and I was nervous, bitcoincasino and I am very happy to see your post just in time and it was a great help. Thank you ! Leave your blog address below. Please visit me anytime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *