Gümülcine’de 6. Budo Festivali düzenlendi

Gümülcine’de 16-17 Mart 2019 tarihlerinde Budo Festivali düzenlendi.

Bu yıl 6.sı düzenlenen dövüş sanatları festivali, Gümülcine 2. Devlet Lisesi kapalı spor salonunda gerçekleşti.

16 Mart Cumartesi akşamı açılışı yapılan festivalin ilk gününde sporcular hocaları eşliğinde gösteri sundular.

İki günlük festivale Yunanistan genelinden sporcular katıldı. Budo Festivali’ne Gümülcine’de dövüş sanatları kurslarında eğitim gören çok sayıda azınlık sporcusu da katıldı. Festivalde kız ve erkek sporcular yaşlarına göre farklı kategorilerde mücadele ettiler.

Festivalde, müsabakalarda Japonya kökenli bir Uzak Doğu savaş sanatı olan ve Samurayların savaşlarda silahsız kaldıklarında kullandıkları teknikleri içeren Jujutsu dövüş sanatı eğitmeni Ahmet Hasan hakemlik yapan hocalardan biriydi.

Jujutsu dövüş sanatı eğitmeni Ahmet Hasan’ın Maronya Belediyesi’ne bağlı Yahyabeyli köyündeki kursunda ve Gümülcine merkezde eğittiği öğrencileri de müsabakalarda mücadele ettiler. Rakiplerini mağlup etmeyi başaran çok sayıda azınlık sporcusu turnuvayı madalyayla tamamladı.

Pazar günü çok sayıda müsabaka yapıldı. Sporcular hocalarından öğrendikleri hareketleri seyircilerin huzurunda başarıyla sergileyerek rakiplerine üstünlük kurmaya çalıştılar. Dereceye girenleri organizatörler madalyayla ödüllendidi.

Festival kapsamında Çocuk Köyleri SOS projesi için kampanya düzenlendi. Dövüş sanatları meraklıları festivale giderken evlerinde kullanılmayan oyuncakları da yanına alarak bu köylerde eğitim gören çocuklara bağışladılar.

 

 

milletgazetesi.gr

Read Previous

Slovenya Dışişleri Bakanı’ndan Kosova açıklaması

Read Next

Eğitim Bakanı Ademi, MATTO’nun toplantısına katıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *