Eğitim Bakanı Ademi, MATTO’nun toplantısına katıldı

Kuzey Makedonya-Türkiye Ticaret Odası (MATTO) Yönetim Kurulu toplantısını Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirildi.

MATTO Yönetim Kurulu toplantısı onur konuğu Kuzey Makedonya, Milli Eğitim ve Bilim Bakanı Dr. Arber Ademi oldu.

MATTO ve IBU Yönetim Kurulu Başkanı Ajdovan Ademoski; Milli Eğitim ve Bilim Bakanı Dr. Arben Ademi’yi Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, IBU’nun ve Maarif Okullarının Makedonya Eğitime katkısından ve gelişiminden bahsetti. Ademoski, Uluslararası Balkan Üniversitesi özelde olmak üzere diğer tüm yükseköğretim kurumlarıyla Milli Eğitim ve Bilim Bakanlığının yakın temasta bulunarak Makedonya’da eğitimin planlı bir şekilde daha da ileri götürülmesi gerektiğine olan inancı sayın Bakan ile paylaştı.

Bakan Ademi; daha önce Uluslararası Balkan Üniversitesi ile yakından görüşmelerinin olduğunu, IBU’nun hızlı ve memnuniyet verici gelişimini yakından takip ettiğini belirterek, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin yeni hazırlanan eğitim yasasında büyük katıkılarının olduğunu dile getirdi. Milli Eğitim ve Bilim Bakanlığının Uluslararası Balkan Üniversitesi mevcut olan bağın iş birlikleriyle daha da kuvetlendirileceğini ifade ettiler.

IBU Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, üniversite hakkında ve gelecek projeleri hakkında Sayın Bakanı ve MATTO Üyelerini bilgilendirdi.

IBU Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve MATTO Başkan Yardımcısı Imer Selamni, balkanlarda heyecan yaratacak bir fakülte kurma hazırlığı içinde olduklarını, Balkanların en seçkin akademisyenleri ile görüşüldüğünü ve çok ciddi işbirlikleriyle yeni kurulacak olan fakültenin alanında hem seçkin hem kaliteli hemde nitelikli bir eğitim vereceğini dile getirdi.

Toplantı Sayın Ademoski’nin Sayın Bakan Arber Ademi’ye plaket takdimi ve IBU Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem’in Bakan Ademi hediye sunumunun ardından çekilen aile fotografıyla son buldu.

Read Previous

Gümülcine’de 6. Budo Festivali düzenlendi

Read Next

‘Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki haklarının farkındayız’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *