“Gümrük İdaresinin, otobüsün sınır kapısında ne gösterdiğini bildirmesi bekleniyor”

Kuzey Makedonya Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Blagoy Boçvarski, Gümrük İdaresinin, otobüsün sınır kapısında ne gösterdiğini bildirmesi beklendiğini söyledi.

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Blagoy Boçvarski, nerede ihmal yapılmış olursa olsun, otobüs kazasının sorumluluğunun olması gerektiğini ve olacağını söyledi.

Soruşturmanın devam ettiğini belirten Boçvarski, Gümrük İdaresinin, otobüsün sınır kapısında ne gösterdiği, şirketin ülkeyi terk ederken hangi belgeleri sunduğu ve bütün için ihtiyaç duyulacak diğer tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermesinin beklendiğini vurguladı.

Otobüs şirketinin soruşturulacağını anımsatan Boçvarski, “Soruşturma sürüyor, Gümrük İdaresi’nin yetki ve sorumlulukları var. Muhtemelen bir iç kontrol yapılacak, ihmal var mı, nerede, ne tür bir ihmal var kontrol edilecek. Özellikle başka bir kurum için nasıl davrandığını, kanuna göre hareket edip etmediğini, kanuna göre hareket edip etmediğini ve bir ihmalin olup olmadığı konusunda ön yargıda bulunmak istemem. Bu konularda bilgi sahibi olduklarında yetkili bir yönetici vardır ve bu durumda yapılacak işlemle ilgili tüm detayları anlatacaktır.” diye konuştu.

Gümrük İdaresi’nin araç hakkında net bilgiler vermesini beklediğini söyleyen Boçvarski, kendisinin sorumluluktan kaçmadığını ancak yetkinliklerin ayrılması gerektiğini ifade etti.

Read Previous

TBMM Başkanı Şentop’tan, Kuzey Makedonya yetkililerine taziye mektubu

Read Next

Başsavcı Yoveski: Bulgaristan savcılarının profesyonelliklerinden eminiz