Gostivar’da Türkiye’ye destek mitingi düzenlendi

15 Temmuz tarihinde Türkiye’de başarısız sonuçlanan darbe kalkışmasına tepki göstermek ve Anavatan Türkiye’ye destek bildirmek amacıyla MATÜSİTEB’in organizasyonunda dün akşam Gostivar şehir meydanında ”Milli İradeye Destek, Darbeye Hayır” mitingi düzenlendi.

Mehmed Arif, Aydın Davud / TIMEBALKAN

Mitinge T.C. Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil, TİKA Üsküp Program Koordinatörü Teoman Tiryaki, Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Furkan Çako, Anayasa Mahkemesi Üyesi Salih Murat, T.C. Manastır Fahri Konsolosu Aydoğan Ademoski, TMBH Genel Başkanı Erdoğan Saraç, MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, MATTO Başkanı Eyüp Kahveci, Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü İsmail Kocayusufoğlu, Uluslararası Vizyon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mensur Nuredin, Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emin, STK temsilcileri, Gostivar halkı ve diğer şehirlerden gelen soydaşlar katıldı.

pro2

Al bayrakların dalgalandığı mitingte ”Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, ”Türkiye”, ”Recep Tayyip Erdoğan”, ”İdam İsteriz”, ”Vur Vur İnlesin Fetocular Dinlesin” sloganları atıldı.

‘Tankın gücü halkın gücü karşısında adeta yetersiz kalmıştır’

Yaptığı konuşmada MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim 15 Temmuz tarihinde Türkiye halkının iradesine ve demokrasiye yönelik meydana gelen yasadışı ve hukuksuz kalkışma girişimini şiddetle kınadığını belirtirken, ”Çanakkale savaşında 276 kiloluk mermiyi tek başına taşıyan koca Seyyid Onbaşı’nın torunları tankı bedenleriyle durdurmuştur. Tankın gücü halkın gücü karşısında adeta yetersiz kalmıştır.” ifadelerini kullandı.

tah

Tahsin İbrahim darbe girişimini organize eden hain yapılanmanın ülkemizde de bulunduğuna dikkat çekerek gerekli önlemlerin alınmasını kaydetti. Konuşmasının sonunda şehitlere rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen İbrahim, ”Halkımız her zaman olduğu gibi bugün de devletin, milletin ve Cumhurbaşkanımızın Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındadır” şeklinde konuştu.

elci

‘Darbeye karşı sergilediğiniz asil duruş da her türlü takdirin üstündedir’

Hain darbe girişimini sert bir dille kınayan T.C. Üsküp Büyükelçisi Ömür Şölendil, Türk milletinin dik duruşuyla bu hain girişimin püskürtüldüğünü belirtti. Şölendil, ”Siz muhterem soydaş ve vatandaşlarımızın da demokrasi ve milli iradeye verdiğiniz kıymetli destek ve darbeye karşı sergilediğiniz asil duruş da her türlü takdirin üstündedir.” ifadelerini kullandı.

pro3

Konuşmaların ardından dua edildi. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından Türkiye ve Makedonya milli marşları okundu.

Protestolar devam ediyor

MATÜSİTEB organizasyonunda anavatanımız Türkiye’ye destek için Makedonya’da gösteriler devam ediyor.

28 Temmuz 2016 Perşembe Günü Saat 20:00’da Üsküp, Taşköprü Önü, Eski Çarşı Tarafı 2. Filip Meydanında “Milli İradeye Destek Darbeye Hayır” gösterisi düzenlenecek.

Read Previous

‘Kolumu kaybettim ama vatanımı kaybetmedim’

Read Next

‘Batı medyasının iki yüzlü davranışının sebebi, Erdoğanfobya’

One Comment

  • I blog often and I truly thank you for your information. This article has really peaked my interest.
    I will take a note of your site and keep checking for new details about once per week.
    I subscribed to your RSS feed as well.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *